Montaż klimatyzacji

Klienci, decydując się na montaż klimatyzacji wykonywany przez naszą firmę, oddają sprzęt w ręce fachowców. Zakładamy urządzenie zgodnie z wytycznymi producenta, dzięki czemu klimatyzator będzie działał prawidłowo i wydajnie, a w rezultacie stanie się bezpieczniejszy w eksploatacji.

Nasi fachowy znają się na rzeczy, co potwierdza Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej uprawniające do wykonywania montażu, serwisu i oczyszczania klimatyzacji. Jest to dowód, że naprawdę można zaufać naszej załodze, która każde zlecenie wykonuje profesjonalnie.

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Z naszą firmą montaż odbywa się sprawnie i bezpiecznie. Cała procedura składa się z pięciu kroków:

  1. Wybieramy odpowiednie miejsce zarówno dla klimatyzatora w pomieszczeniu, jak i agregatu na zewnątrz budynku. Umieszczenie urządzenia ma duży wpływ na to, czy będzie efektywnie działał i czy dystrybucja powietrza w pomieszczeniu będzie równomierna. Sprzęt nie może zostać zamontowany w trudno dostępnym miejscu, ponieważ utrudni późniejszy serwis klimatyzacji.
  2. Montujemy klimatyzację w danym pomieszczeniu na ścianie. Następnie wykonujemy otwory na przewody, dzięki którym można połączyć urządzenie z agregatem na zewnątrz.
  3. Po czynnościach wykonanych w budynku zakładamy agregat na zewnątrz i instalujemy odpływ skroplin.
  4. Zanim uruchomimy klimatyzator, wykonujemy próbę szczelności i przeprowadzamy odpowietrzenie układu.
  5. Jak już zakończymy prace montażowe, zawsze szkolimy Klientów z zakresu jej użytkowania i późniejszej konwersacji. Przestrzegamy także przed ewentualnymi błędami – czego nie należy robić, by nie skrócić żywotności tego sprzętu.