Serwis instalacji klimatyzacyjnej – konserwacja i naprawa - Śląsk

Serwis klimatyzatorów jest bardzo ważny, by móc cieszyć się działaniem systemu przez długi czas. Zalecamy Klientom, by prace serwisowe powtarzać co najmniej dwa razy w roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu wiosennego i jesiennego. Nie chcemy, aby użytkownicy oddychali nieczystym powietrzem i wdychali nieprzyjemny zapach unoszący się w pomieszczeniu, jeśli układ klimatyzatora jest zabrudzony.

Instalacja klimatyzacyjna to liczne korzyści oraz wyższy komfort przebywania w pomieszczeniach, niezależnie od tego, czy chodzi o biuro, magazyn czy mieszkanie. Aby jednak tak było, system musi być regularnie konserwowany. Pozwoli to z jednej strony na szybkie wykrycie usterek i ich udaną naprawę, a z drugiej, na zatroszczenie się o samopoczucie i kwestie zdrowotne użytkowników.

Zabrudzony system klimatyzacyjny jest środowiskiem sprzyjającym rozwojowi grzybów i innych szkodliwych organizmów. Aby zatem uniknąć ich wdychania, należy zlecać regularne czyszczenie instalacji. Możesz zlecić je fachowcom z naszej firmy, którzy zajmują się profesjonalnym serwisem urządzeń chłodniczych i klimatyzatorów. Powierzając taką usługę specjalistom, zyskujesz pewność, że instalacja jest sprawdzona, w pełni sprawna i bezpieczna dla zdrowia. To także gwarancja, że działa w maksymalnie energooszczędny sposób, co bezpośrednio przekłada się na koszty energii elektrycznej.

W zakres naszych prac wchodzi zatem m.in.:

  • odgrzybianie,
  • kontrolowanie ciśnienia w układzie,
  • sprawdzenie stanu filtrów w urządzeniach kanałowych oraz przewodów i instalacji chłodniczej,
  • oczyszczanie skraplacza i filtrów z nadmiaru pyłków i kurzu,
  • przegląd obudowy urządzenia i elementów elektrycznych,
  • napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Napełnianie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym

Serwis wykonywany przez fachowców, zwiększa wydajność i znacznie wydłuża żywotność instalacji. Bez regularnej kontroli i odpowiedniej konserwacji możliwe jest wystąpienie nawet poważniejszych awarii, które będą oznaczać potrzebę nie tylko naprawy, ale też często wymianę jednostki. Wszystko zależy od tego, jak silnie była ona eksploatowana. Brak serwisu klimatyzacji doprowadza także do jej zagrzybienia. Źle konserwowane i nieczyszczone urządzenie rozsiewa bakterie, wirusy i grzyby, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników.

Odgrzybianie klimatyzacji jest konieczne, by zachować właściwą i szczelną drożność układu. O tej czynności nie można zapominać, szczególnie podczas cieplejszych i wilgotniejszych okresów. Dlatego warto zgłosić się do nas, by wyeliminować potencjalne zagrożenie. Co prawda klimatyzacja jest dobrodziejstwem dzisiejszych czasów, jednak trzeba użytkować i serwisować ją z głową.

Serwis systemów klimatyzacyjnych

Serwis klimatyzacji świadczony przez naszą firmę na terenie Bielska-Białej, Rybnika, Żor, Tych i pobliskich miejscowości wykonywany jest przez wykwalifikowanych specjalistów, mających duże doświadczenie. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnością są w stanie nie tylko szybko, sprawnie i skutecznie przeprowadzić wszelkie czyszczenie czy odgrzybianie instalacji, ale także wykonać w razie takiej konieczności wszelkie niezbędne naprawy. Niezależnie od tego, czy mają oni do czynienia z rozbudowaną i skomplikowaną instalacją działającą w dużym budynku przemysłowym, czy pojedynczym urządzeniem w mieszkaniu poziom serwisu klimatyzacji jest taki sam. Profesjonalne i indywidualne podejście do naszych klientów jest gwarancją skutecznego i efektywnego zrealizowania wszelkich zadań. Dzięki temu też nasi klienci mogą liczyć na pełne zadowolenie.

Jak wygląda serwis klimatyzacji?

Kompleksowy serwis klimatyzacji wykonywany przez naszą firmę składa się z kilku etapów, które są realizowane zależnie od zgłoszenia klienta oraz tego, na co natkniemy się podczas prac.
Na początku wykonujemy przegląd urządzenia i instalacji klimatyzacyjnej. Dzięki temu jesteśmy w stanie ustalić, co należy zrobić, by uzyskać możliwie najlepsze efekty naszych działań.

W przypadku sprawnego, lecz zanieczyszczonego układu, zależnie od jego stanu wykonujemy odgrzybianie, sprawdzamy stan filtrów oraz przewodów i w razie potrzeby wymieniamy lub czyścimy je. Dalej w przypadku utraty czynnika chłodzącego napełniamy klimatyzację do poziomu gwarantującego sprawną pracę. Sprawdzamy przy tym poziom ciśnienia w układzie i w razie potrzeby regulujemy go. Kolejnym etapem jest przegląd stanu technicznego obudowy urządzeń, elektroniki i elektryki.

Jeżeli podczas serwisu klimatyzacji wykryjemy usterki lub poważniejsze uszkodzenia zajmujemy się ich usunięciem – w przypadku niewielkich problemów często wystarczy drobna korekta, ale zdarza się też potrzeba wymiany całej konkretnej części.

Zobacz również: Montaż klimatyzacji