Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji jest bardzo ważny, by móc cieszyć się działaniem klimatyzacji przez długi czas. Zalecamy naszym Klientom, by prace serwisowe powtarzać co najmniej dwa razy w roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu wiosennego i jesiennego. Nie chcemy, by nasi Klienci oddychali nieczystym powietrzem i wdychali nieprzyjemny zapach unoszący się w pomieszczeniu, jeśli układ klimatyzatora jest zabrudzony. W zakres naszych prac wchodzi m.in.:

  • odgrzybianie,
  • kontrolowanie ciśnienia w układzie,
  • sprawdzenie stanu filtrów w urządzeniach kanałowych oraz przewodów i instalacji chłodniczej,
  • oczyszczanie skraplacza i filtrów z nadmiaru pyłków i kurzu,
  • przegląd obudowy urządzenia i elementów elektrycznych,
  • napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Serwis klimatyzacji, wykonywany przez fachowców, zwiększa jej wydajność. W przeciwnym wypadku może dojść do mniejszej lub większej awarii. Wszystko zależy od tego, jak silnie była eksploatowana. Brak serwisu klimatyzacji doprowadza do jej zagrzybienia. Źle konserwowane i nieczyszczone urządzenie rozsiewa bakterie, wirusy i grzyby, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników.

Odgrzybianie klimatyzacji jest konieczne, by zachować właściwą i szczelną drożność układu. O tej czynności nie można zapominać. Dlatego warto zgłosić się do nas, by wyeliminować potencjalne zagrożenie. Co prawda klimatyzacja jest dobrodziejstwem dzisiejszych czasów, jednak trzeba użytkować i serwisować ją z głową.