Klimatyzacja

Wymyślenie słowa klimatyzacja przypisuje się amerykańskiemu naukowcowi Willisowi Carrierowi, który w 1902 roku stworzył pierwszą instalację chłodzącą. Po 20 latach pokazał światu wynalazek, jakim był klimatyzator ze sprężarką odśrodkową. Od tego momentu przeszedł on długą ewolucję aż do dzisiaj. Obecnie klimatyzacja jest urządzeniem mile widzianym niemal w każdym pomieszczeniu, szczególnie w wyjątkowo ciepłe dni. Chłodne powietrze nawiewane przez klimatyzację przynosi błogie uczucie ulgi, kiedy temperatura na zewnątrz daje się we znaki. Dzięki niej można przetrwać najgorsze upały.

Klimatyzacja do biura lub mieszkania

Klimatyzacja to sprzęt, który jest też standardowym wyposażeniem w biurach. Pracownicy nie muszą zaprzątać sobie głowy tym, że wylewają z siebie siódme poty. Mają zapewnioną odpowiednią temperaturę, co podnosi komfort pracy, dodaje energii, a lekki powiew wiatru uprzyjemnia wykonywanie obowiązków.

Coraz więcej Klientów decyduje się też na montaż klimatyzacji w zaciszu domowym. To bardzo słuszna decyzja! Dzięki urządzeniu można pozbyć się z powietrza kurzu, pyłków oraz innych zanieczyszczeń. W ten sposób można ochronić siebie i bliskich przed alergenami zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Do tego działanie klimatyzacji zapobiega powstawaniu wykwitów na ścianach poprzez sprawne usuwanie wilgoci w pomieszczeniu.

Rodzaje klimatyzacji

Zasada jest taka, że klimatyzator dopasowuje się do potrzeb Klienta, wielkości pomieszczenia oraz ilości osób w nim przebywających. Klimatyzatory dzieli się na kilka rodzajów:

  • ścienne,
  • ścienno-przysufitowe,
  • kanałowe,
  • kasetonowe,
  • przypodłogowe.