Klimatyzacja – dla domów, mieszkań i biur - Śląsk

Wymyślenie słowa klimatyzacja przypisuje się amerykańskiemu naukowcowi Willisowi Carrierowi, który w 1902 roku stworzył pierwszą instalację chłodzącą. Po 20 latach pokazał światu wynalazek, jakim był klimatyzator ze sprężarką odśrodkową. Od tego momentu przeszedł on długą ewolucję aż do dzisiaj. Obecnie klimatyzacja jest urządzeniem mile widzianym niemal w każdym pomieszczeniu, szczególnie w wyjątkowo ciepłe dni. Chłodne powietrze nawiewane przez klimatyzację przynosi błogie uczucie ulgi, kiedy temperatura na zewnątrz daje się we znaki. Dzięki niej można przetrwać najgorsze upały.

Klimatyzacja do biura lub mieszkania

Klimatyzacja to sprzęt, który jest też standardowym wyposażeniem w biurach. Pracownicy nie muszą zaprzątać sobie głowy tym, że wylewają z siebie siódme poty. Mają zapewnioną odpowiednią temperaturę, co podnosi komfort pracy, dodaje energii, a lekki powiew wiatru uprzyjemnia wykonywanie obowiązków.

Coraz więcej Klientów decyduje się też na montaż klimatyzacji w zaciszu domowym. To bardzo słuszna decyzja! Dzięki urządzeniu można nie tylko zapewnić sobie komfort termiczny, ale też pozbyć się z powietrza kurzu, pyłków oraz innych zanieczyszczeń. W ten sposób można ochronić siebie i bliskich przed alergenami zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Do tego działanie klimatyzacji zapobiega powstawaniu wykwitów na ścianach poprzez sprawne usuwanie wilgoci w pomieszczeniu.

Rodzaje klimatyzacji

Zasada jest taka, że klimatyzator dopasowuje się do potrzeb Klienta, wielkości pomieszczenia oraz ilości osób w nim przebywających. Klimatyzatory dzieli się na kilka rodzajów:

  • ścienne,
  • ścienno-przysufitowe,
  • kanałowe,
  • kasetonowe,
  • przypodłogowe.

W zależności od rozmiarów pomieszczenia, jego funkcji, a także upodobań użytkowników, można wybrać jeden z typów klimatyzacji, który najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku. Jeśli nie wiesz, czym się kierować, chętnie Ci doradzimy. Działamy w tej branży już od wielu lat, dlatego żadne systemy klimatyzacyjne nie mają przed nami tajemnic.

Klimatyzacja w Bielsko-Białej, Rybniku, Żorach i Tychach

Nasza firma zajmuje się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z klimatyzacją w Żorach, Bielsko-Białej, Rybniku i Tychach oraz innych pobliskich miejscowości. Dzięki takiemu zasięgowi obsługi jesteśmy w stanie świadczyć wysokiej jakości usługi serwisowe i naprawcze dla dużego grona klientów. Nasi specjaliści doskonale znają się na konstrukcji wiodących marek kompaktowych urządzeń klimatyzacyjnych montowanych zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach. Dzięki temu są w stanie wykryć każdą, nawet najdrobniejszą usterkę i w razie takiej potrzeby ja usunąć, a także przeprowadzić prace mające na celu oczyszczenie i konserwację klimatyzacji.

Oferujemy rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w domach, mieszkaniach i biurach, ale nasza oferta obejmuje także duże systemy, które są wykorzystywane między innymi w zakładach produkcyjnych czy obiektach użyteczności publicznej. Działamy wszechstronnie, dlatego jeśli szukasz fachowców w dziedzinie klimatyzacji, z pewnością nasza oferta będzie dla Ciebie atrakcyjna. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym zakresem naszych działań, wśród których znajdziesz sprzedaż, montaż, serwis i doradztwo.