Jakie są zasady prawidłowego używania klimatyzacji?

pilot do klimatyzacji i klimatyzator

Prawidłowe korzystanie z klimatyzacji to nie tylko kwestia dłuższego oraz bezproblemowego użytkowania sprzętu, ale również zdrowia. O czym więc koniecznie trzeba pamiętać? Pozostań z nami i dowiedz się więcej na ten temat!

Bez zbyt dużej różnicy temperatur

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby używające klimatyzatorów jest ustawianie chłodzenia na zbyt niską temperaturę. Jest to jednak poważny błąd, który może prowadzić do stanu zapalnego w organizmie, a nierzadko nawet szoku termicznego. Okazuje się więc, że różnica pomiędzy temperaturą w pomieszczeniu a tą na zewnątrz powinna mieścić się w przedziale od 5 do 7 stopni Celsjusza. Nie jest ona zbyt duża, pozwala jednak odczuć ulgę w okresie wyższych temperatur oraz letnich upałów.

Ekonomia użytkowania

W przypadku klimatyzacji istotne znaczenie mają też oczywiście koszty. Jak więc klimatyzacji w mieszkaniu lub biurze używać w sposób ekonomiczny? Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim to, aby w danym pomieszczeniu zamknąć okna oraz drzwi. Tym samym sprzęt nie będzie załączał się zbyt często, co zawsze wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

Regularne i dokładne serwisowanie

W zakres prawidłowego użytkowania klimatyzacji wchodzi również to, aby regularnie ją serwisować. Kluczową rolę odgrywa przede wszystkim oczyszczanie układu, co ma znaczenie przede wszystkim dla zdrowia użytkowników. Zanieczyszczona klimatyzacja to bowiem ryzyko rozprzestrzeniania się patogenów i grzybów oraz bakterii Legionella, która może doprowadzać do ciężkiego w przebiegu zapalenia płuc. Na serwisowaniu układu klimatyzacji zdecydowanie nie należy więc oszczędzać i wykonywać ją regularnie, najlepiej przed rozpoczęciem się sezonu oraz po jego zakończeniu.

Jak doskonale widać, jest kilka kluczowych zasad jeśli chodzi o użytkowanie klimatyzacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub skorzystać z naszych kompleksowych usług w zakresie jej doboru i serwisowania, to serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. W ofercie mamy tylko nowoczesne i energooszczędne urządzenia.