Jak długo trwa montaż klimatyzacji w biurze?

montaż klimatyzacji

Klimatyzacja jest rozwiązaniem, które coraz częściej pojawia się w różnych budynkach, również w naszych mieszkaniach oraz biurach. Trudno dziwić się temu trendowi, gdyż zapewnia nam ona komfort i w sposób szczególny wykorzystywana jest latem, gdy temperatury na zewnątrz sięgają wysokich poziomów, co sprawia, że normalne funkcjonowanie i praca są niemal niemożliwe w panujących warunkach.

Ile potrzeba czasu na zamontowanie klimatyzacji w biurze?

Montaż klimatyzacji w szczycie sezonu letniego jest niemal nieosiągalny. Dlaczego? W tym czasie wyspecjalizowane firmy mają całe mnóstwo klientów, a na realizację zlecenia trzeba często czekać nawet kilka tygodni. Warto więc zastanowić się zawczasu, czy w naszym biurze nie sprawdziłaby się właśnie klimatyzacja, może to już czas, aby ją zamówić i umówić się na montaż?

Klimatyzator typu split jest montowany przez czas 4 do 10 godzin. Zwykle więc nasza klimatyzacja powstanie w ciągu zaledwie jednego dnia roboczego. Specjaliści uruchomią system i umożliwią nam korzystanie z niego. Jeśli jednak zdecydujemy się na klimatyzację multisplit to jej montaż zajmie nieco więcej czasu. Dzieje się tak ponieważ we wnętrzu budynku montowanych jest kilka jednostek wewnętrznych, które należy odpowiednio połączyć z jednostką znajdującą się na zewnątrz. Zależnie od złożoności planowanej instalacji takie prace rozkładane są na 2-3 dni.

Co wpływa na czas montażu klimatyzacji?

Przede wszystkim to, ile czasu będzie montowany nasz klimatyzator zależy od rodzaju instalacji, na jaką się zdecydujemy oraz stopnia jej skomplikowania. Prace mogą zająć nieco więcej czasu jeśli poszczególne jednostki systemu będą od siebie znacznie oddalone, lub jeśli pojawią się trudności w podłączeniu ich do prądu. Dodatkowa trudność pojawia się w kwestii tego, z czego wykonany jest budynek – ściany żelbetonowe i betonowe są stosunkowo trudne w obróbce i nawierty wykonuje się dłużej niż w ścianach ceglanych. Do zadań specjalistów należy również sprawdzenie szczelności całego systemu i jeśli pojawią się jakieś odstępstwa to konieczne jest ich usunięcie, co może wymagać dodatkowego czasu.